bekleyiniz

Sizin kayıplarınız, bizim de kaybımızdır. Kayıplarınızı önlemek istiyoruz. Kayıplarınıza odaklanarak hem kayıplarınızı önleyebilir, hem de kazançlarınızı artırabilirsiniz.

İşletmelerde yaşanan kayıplar karşımıza çok farklı şekilde çıkabilmektedir. Bir işletmede büyük kayıplar yaşanmadığı sürece, kayıpları önleme konusu gündeme gelmez ve bu konuda hiç bir tedbir alınmaz. Ancak ne zaman bir olay nedeniyle kayıplar yaşansa, akla hemen bu konu gelmektedir. Bu olayı ve dolayısıyla kaybımızı önleyebilir miydik? Evet, bu kaybınızı önleyebilir veya en aza indirebilirdiniz.

Kayıpları önleme, sistemli bir çalışma ve yaklaşım gerektirir ve aşağıdaki sorunların cevaplarını arar

  • İşletmemde herhangi bir kayıp var mıdır?
  • İşletmemde kayıp olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
  • Kayıplarımın büyüklüğü ve değeri nedir?
  • Kayıpları en aza indirmek mümkün müdür?
  • İşletmem bu kayıplardan nasıl etkilenecek?
  • Kayıpları nasıl önleyebilirim?

Tecrübelerimizden yola çıkarak, her işletmede, küçük veya büyük olsun, mutlaka bir kayıp noktası vardır ve bu sizin kazançlarınızı olumsuz olarak etkilemektedir.

Size aşağıdaki konularda yardımcı olabiliriz
  • Optimize edilmiş ve denenmiş kayıpları önleme yöntemleri, stratejileri ve sonuçları.
  • Tecrübeli ve konusundu Uzman Kayıpları Önleme personelimiz, kayıpları önleme programını hazırlayacak ve uygulayacaktır.
  • Kayıplarınızı en aza indirerek tasarruf edecek ve dolayısıyla para kazanmış olacaksınız.

Kayıpları Önleme, aslında bir işyeri kültürü olarak benimsenmeli ve üst yönetim tarafından tüm çalışanlara örnek olmak suretiyle geliştirilmelidir. Bu konuda, tüm çalışanlar mutlaka eğitilmeli, kayıpların nereden kaynaklandığı, sonuçlarının ne olabileceği konusunda bilgilendirilmelidir. İşletmenin kaybının, aslında dolaylı olarak çalışanların da bir kaybı olduğu anlatılmalıdır.

Bir iş yerinde, kayıpları önleme kültürü için hiç bir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Kayıpları her zaman görmezden gelebiliriz, ama kayıpları istatistiksel olarak değerlendirirsek, o zaman ne kadar kaybettiğimizi daha iyi görebiliriz. Büyük işletmelerde kayıpların ne kadar yüksek olduğuna inanamayacaksınız. Uzun dönemde bu kayıplara dayanmak mümkün olamayacaktır. Bu nedenle, çok geç olmadan birlikte tedbir almalıyız.

Daha detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var?

Zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçin, detaylı bilgi edinin.

Bizimle İletişime Geçin
YUKARI